Rok szkolny 2010/2011


   

"Nie do wiary jak szybko płynie czas,
wczoraj mali, dziś dorosły świat
Wciąż pamiętam pierwszy szkolny dzień
Tak wyraźnie widzę to.....
Moja szkoła jak majowy dzień
Czasem słońce, czasem chwile złe
Pierwsza miłość, pierwsze smutku łzy....
Nigdy tego nie zapomnę....
Ostatni raz z moją klasą
Już pożegnania czas mych przyjaciół
Dzisiaj każdy z nas ma swój dorosły świat"

22 czerwca 2011 roku na uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2010/2011 uczniowie klasy VI tymi słowami piosenki  żegnali się z naszą szkołą.

 


 

Od 3 stycznia 2011 roku wszyscy uczniowie klasy I realizowali III etap Projektu
 "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez wychowawcę Panią mgr Danutę Sobczak i samodzielnie podejmowały różnorodne działania. Dawało im to wiele satysfakcji i radości. Działania były podejmowane podczas zajęć obowiązkowych w ramach realizacji podstawy programowej oraz na dodatkowych zajęciach, 3 godz. tygodniowo. Realizacja zajęć dodatkowych opiera się o  własny pomysł Pani Sobczak pod hasłem ,,Razem radośnie i ciekawie w tańcu, sporcie i zabawie”. Projekt stwarza warunki wszechstronnego rozwoju dzieci, kreatywności, ciekawości poznawczej i otwartości na wiedzę. Rozwija umiejętności uczniów, podnosi ich wiedzę, dostarcza elementarnej wiedzy o świecie. Na zajęciach wykorzystywaliśmy różnorodne środki dydaktyczne, a uczniowie wykazywali się pomysłowością w ich wykorzystywaniu. Dnia 16 czerwca 2011 roku odbył się pokaz umiejętności dzieci kończący realizację trzeciego etapu projektu „ Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.  Pod hasłem ,,MAMO, TATO KOCHAM WAS”. Uczniowie  przed swoimi rodzicami i zaproszonymi gośćmi  mogli pochwalić się efektami swojej półrocznej pracy. Po zakończeniu prezentacji dzieci  otrzymały  myszki i dyplomy, jako pamiątkę za udział w Projekcie.  Rodzice zadbali o słodki poczęstunek dla swoich pociech i zaproszonych gości.


  

 

7 czerwca 2011 roku odbył się w Szkole podstawowej w Zarszynie GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY dla uczniów klas II "Mały Matematyk" pod patronatem Wójta Gminy Zarszyn.

Celem konkursu było:

  • popularyzacja matematyki wśród uczniów klas II

  • dostarczenie dzieciom możliwości wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi

  • wyłonienie i wspieranie dzieci uzdolnionych

  • międzyszkolna integracja uczniów

Podczas konkursu w matematycznych rozgrywkach uczniowie mieli możliwość pochwalenia się umiejętnościami logicznego myślenia, sprawnego rachowania, zweryfikowania poziomu swojej wiedzy oraz osiągnięcia sukcesu. Spotkanie sprzyjało integracji uczniów klas II z różnych szkół naszej gminy.

Uczennica naszej szkoły Wiktoria Kłak zdobyła V miejsce i otrzymała dyplom oraz nagrodę książkową. Martyna Bajger dyplom za udział.

 


  

Leśny Dzień Dziecka w leśniczówce „Hrendówka” Nadleśnictwa Rymanów to impreza związana z podsumowaniem pracy Nadleśnictwa Rymanów z zaprzyjaźnionymi szkołami. W tym roku uczestniczyło w tej uroczystości 19 szkół i innych placówek oświatowych. W imieniu organizatorów gości powitał nadleśniczy Bogusław Famielec, po czym uczniowie Szkoły Podstawowej w Odrzechowej przedstawili widowisko słowno-muzyczne  związane z ekologią, segregacją śmieci i ochroną przyrody. Miłym akcentem było wręczenie nagród laureatom konkursów plastycznych organizowanych dla dzieci i młodzieży przez Nadleśnictwo. Za piękną pracę plastyczną „Mieszkańcy lasów” uczennica klasy IVKarolina Kocoń -  otrzymała I miejsce. Zwiedzanie izby edukacyjnej oraz otwarcie wystawy pokonkursowej było kolejnym punktem oficjalnej części imprezy, po czym nastąpiło prawdziwe świętowanie. Uczestnicy mieli okazję skorzystać z poczęstunku, wziąć udział w jednym z konkursów organizowanych przez nadleśnictwo i parki krajobrazowe. Największym jednak powodzeniem cieszyły się przejażdżki konne wierzchem i bryczką zorganizowane przez Instytut Zootechniki w Orzechowej. Dopełnieniem radosnego święta była słoneczna pogoda i zapewnienie uczestników, że chętnie wrócą do Hrendówki, by pogłębiać swoją wiedzę na temat lasu. 


   A jeżeli masz dziecko,
 najszczęśliwszy z ludzi,
Które jest jako motyl i ptaszek i kwiat...
Spójrz w oczy swego dziecka,
w sercu ci się zbudzi radość,
której nie zaćmi najsmutniejszy świat.
Julian Ejsmond

1 czerwca 2011 roku uczniowie naszej szkoły obchodzili swoją uroczystość - Dzień Dziecka. To radosne święto obchodzone jest na świecie od ponad pół wieku. W Polsce i w wielu krajach obchodzi się je 1 czerwca, ale w innych państwach święto to jest obchodzone 20 listopada, a data ta jest upamiętnieniem powstania Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku oraz Konwencji o Prawach Dziecka z 1989 roku. W tym dniu nauczyciele oraz Rada Rodziców przygotowała dla naszych uczniów wiele niespodzianek. Dzieci brały udział w rozgrywkach sportowych, miło spędzały czas podczas gier i zabaw stolikowych, miały okazje pojeździć konno, grilowały i zajadały pyszną kiełbaskę. Dzień Dziecka w naszej placówce był pełen uśmiechu i radości. 


 

31 maja 2011 roku  w Jaćmierzu odbył się Gminny Konkurs Czytania Baśni Andersena zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną . Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych  Gminy Zarszyn. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy trzeciej i szóstej. Magdalena Silarska – uczennica klasy trzeciej zajęła I miejsce w kategorii klas I-III, natomiast Carolina Birówka zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI. Gratulujemy sukcesu 


  27 maja 2011 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Inwałdu, Kalwarii Zebrzydowskiej, oraz Wadowic. W Inwałdzie uczniowie mieli okazję podziwiać  w Parku Miniatur sławne europejskie oraz polskie budowle w skali 1:25. Największe wrażenie na uczniach zrobił Plac św. Piotra, Wieża Eiffla, Sukiennice,  Zamek w Łazienkach, Zamek z Krasiczyna oraz Zamek Królewski. W Kalwarii Zebrzydowskiej uczniowie odwiedzili Sanktuarium Maryjne a w Wadowicach mieli okazję obejrzeć dom Jana Pawła II. Późnym wieczorem w doskonałych humorach dzieci powróciły do rodzinnej miejscowości. Wycieczka odbyła się dzięki hojności Rady Rodziców, za co uczniowie i nauczyciele serdecznie dziękują. 


 

 

26 Drużyna Harcerska im. T. Kościuszki działająca w naszej szkole jak co roku przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji  Ekologicznej „FLOREK” organizowanej przez Hufiec ZHP Ziemi Sanockiej.
Przez cały rok szkolny realizowała zadania „Florka”. Zadania te  związane były z owocami:

 

 

Zadanie 1 – Przetwory z owoców. 

Zadanie 2 – Owocowe kosmetyki. Jak w kosmetyce wykorzystuje się owoce?

Zadanie 3  Martwa natura – owoce. 

Zadanie 4 - Odwiedzamy sady.

Zadanie 5 – Sadzimy drzewa owocowe.  

więcej »

 


  VIII Gminny Konkurs
„Potyczki Matematyczne”
 dla uczniów klas III - VI

19 maja 2011 roku w naszej szkole odbył się VIII Gminny Konkurs „Potyczki Matematyczne”.
W konkursie wzięło udział sześć ośmioosobowych reprezentacji ze szkół podstawowych z ternu Gminy Zarszyn. Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 17 zadań.  Rywalizacja  w czterech kategoriach wiekowych zakończyła się sukcesem dla przedstawicieli klasy V.  Aleksandra Cupryk zdobyła II miejsce, a Miłosz Kocoń uzyskał piąty wynik.


12 maja 2011 roku w Odrzechowej odbył się
III Gminny Konkurs piosenki i poezji angielskiej „STARS”
.
Do konkursu zgłoszono 24 uczniów z trzech szkół naszej gminy: Szkoła Podstawowa w Długiem, Szkoła Podstawowa w Bażanówce oraz Szkoła Podstawowa w Odrzechowej. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: piosenka i wiersz, który podzielony został na klasy I – III oraz IV – VI.

więcej »

 


   "Witaj Maj Trzeci Maj"

5 maja 2011 roku w naszej szkole odbyła sie akademia z okazji rocznicy ogłoszenia konstytucji 3 Maja. Montażu słowno - muzyczny przygotowała mgr Barbara Drozd z uczniami klasy III. Akompaniował uczeń klasy V Paweł Drozd zaś uczniowie klasy IV - VI zatańczyli tradycyjnie poloneza. W montażu wykorzystano teksty prozatorskie, poetyckie i wiadomości z podręczników do historii. Dobrano je tak, aby prezentowały istotę wydarzenia oraz oddziaływały na wyobraźnię i uczucia młodych odbiorców, ukierunkowały ich przeżycia, zwróciły uwagę na aktualną wymowę wydarzeń sprzed ponad dwustu lat, ich wagę i znaczenie.

więcej »

  


     Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
i Konkurs o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie

   20 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół w Strachocinie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wzięli udział uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych. Uczestnicy rozwiązywali test, a następnie musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami jazdy rowerem.

Głównym celem wspólnych działań Policji i innych podmiotów współorganizujących Turniej jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach. Uczniowie dzięki zdobytej wiedzy oraz umiejętności są bardziej świadomi i mają znacznie większą szansę na uniknięcie niebezpieczeństw na drodze.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

  • Klaudia Tokarz z klasy VI

  • Łukasz Drozd i Mateusz Rabicki z klasy V.

Ta sama ekipa sprawdziła swoją wiedzę z tego zakresu 30 kwietnia 2011 r. w Zarszynie podczas eliminacji gminnych Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.

W klasyfikacji drużynowej nasi uczniowie zdobyli II miejsce.
W punktacji indywidualnej Mateusz Rabicki zajął III miejsce.

Gratulujemy

 


  

Światowy Dzień Ziemi

18 kwietnia uczniowie z klasy IV -VI przygotowali apel o tematyce ekologicznej
pt. "A teraz żal..." W wierszach i piosenkach podkreślali piękno rodzinnej przyrody i przypominali o konieczności i obowiązku dbania i troszczenia się o Naszą Planetę.

"Trzeba nam zatrzymać się w pokorze,
pomyśleć, co robić dalej, jak postępować
aby nie wyniszczyć samych siebie"

 

 


14 kwietnia 2011 roku w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Wielkiej Brytanii pt. „Wielka Brytania bez tajemnic”.

Głównym celem konkursu było poszerzenie wiedzy o Wielkiej Brytanii, tj. historii, geografii, nazwy patronów, znajomości rodziny królewskiej, tradycji związanych ze świętami, życie codzienne, tradycyjne posiłki oraz zabytki znajdujące się w Londynie.

Do konkursu zgłosiło się dwudziestu czterech uczniów z sześciu szkół: z Nowosielec, Pielni, Długiego, Bażanówki, Odrzechowej i Zarszyna.

 Wyniki konkursu:

I miejsce:     A. Cupryk, D. Wojciechowska

II miejsce:    D. Szano, M. Kocoń

III miejsce:   K. Fil, L. Ostrowska

IV miejsce:    K. Niemczyk

Laureaci otrzymali cenne nagrody książkowe, a pozostali uczniowie dyplomy za udział.

  


 

5 kwietnia 2011 roku uczniowie klasy VI napisali swój pierwszy poważny egzamin. O godzinie 900 uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej.
Po rozdaniu arkuszy i ich sprawdzeniu uczniowie przystąpili do wykonywania zadań zawartych w teście. Po godzinie wyszli z zadowolonymi minami.
Z ich komentarzy wynikało, że test był łatwy i dobrze im poszło.

 

 

 

 


    

 

"Wy jesteście przyszłością świata!
Wy jesteście nadzieją kościoła!
Wy jesteście moją nadzieją!"

 

 

7 kwietnia 2011 roku odbył się konkurs recytatorski pod hasłem
"Jan Paweł II w poezji i prozie"
.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 27 osób. Konkurs odbył się  w dwóch kategoriach:

  • uczniowie klas 0 - III

  • uczniowie klas IV - VI

więcej »

 

 


   

6 i 13 marca 2011 roku została przeprowadzona pogadanka wśród uczniów oddziału zerowego i  klas  I – III  oraz IV – VI na temat -  Agresji wobec zwierząt. Pogadankę i prezentacje multimedialna przeprowadził Piotr Gajda – instruktor jazdy konnej w Odrzechowej, gitarzysta i pieśniarz. Po pogadance wszyscy uczniowie mogli skorzystać z darmowej jazdy na hucule

więcej »

 
 


12 marca 2011 roku zostało przeprowadzone badanie słuchu uczniów klasy I w ramach realizacji Programu badań przesiewowych słuchu u dzieci w wieku szkolnym z terenów wiejskich

 

 

 

 

 

 


 

   

 

 

31marca 2011 roku  klasa III pisała Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasistów
z wydawnictwa OPERON pt. "Dzielni jak Gutek"



   

 

30 marca 2011 roku w Domu Kultury w Zarszynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" Naszą szkołę reprezentowała drużyna
w składzie:

 

  1. Carolina Birówka

  2. Mateusz Gac

  3. Miłosz Kocoń

  4. Karolina Wojnowska

Po dwóch etapach pisemnym i ustnym, uczeń klasy V Miłosz Kocoń zdobył I miejsce.

Gratulujemy!

 

 


29 marca 2011 roku uczniowie klasy 0, I, II i  III uczestniczyli w wyjeździe do Sanockiego Domu Kultury na spektakl o "Szewczyku Dratewce"
w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza. Opowieść Janiny Porazińskiej wzbogacona została o szereg innych ciekawych postaci takich jak Smok Wawelski i Król Krak. Dlatego historia ta była bardziej interesująca. W inscenizacji oprócz aktorów były lalki teatralne: kukiełki
i pacynki. Dzieci usłyszały piękne piosenki oraz wiele wesołych wyliczanek. Na przykładzie Dratewki przekonały się, że skromnością, uczciwością
i pracowitością człowiek może wiele osiągnąć.

 

więcej »

 

 


  

29 marca 2011 roku na godzinie wychowawczej uczniowie klasy VI gościli panią higienistkę, która uczyła uczniów jak opatrywać złamania otwarte
i zamknięte. Uczniowie nauczyli się jak bandażować nadgarstek, łokieć i kolano. Wszyscy spędzili miło i ciekawie czas. Nabyli wiele  pożytecznych umiejętności.

 

 


   "5 porcji warzyw i owoców"

Przez cztery miesiące prowadzone były w klasie III zajęcia propagujące spożywanie 5 razy dziennie warzyw, owoców lub soków. Uczniowie wykonywali zadania zawarte w książeczkach "Super -Piątka i warzywno - owocowo -sokowe zabawy" Robiliśmy też surówki, sałatki i soki owocowe i warzywne, które spożywaliśmy sami
i zapraszaliśmy do degustacji innych uczniów. Trzecioklasiści juz wiedzą, dlaczego należy spożywać 5 porcji warzyw i owoców. potrafią też segregować śmieci, bo wiedzą co to jest recykling. Zaglądali też na stronę internetową www.5porcjiwszkole.pl, gdzie były super zabawy.


 


     

 

22 marca 2011 roku uczniowie klasy V zostali przeszkoleni  w umiejętności bandażowania – reki , głowy i nogi. 
Szkolenie przeprowadzone zostało przez pielęgniarkę.

 

 


  

 

Klasa II w piękny dzień wiosenny  radośnie powitała wiosnę.

O ile pierwszy dzień wiosny kalendarzowej ustalony jest umownie na 21 marca, o tyle wiosna astronomiczna rozpoczyna się w chwili gdy słońce przekracza równik.
Ma to miejsce zazwyczaj 20 lub 21 marca (stąd też data pierwszego dnia wiosny kalendarzowej).

Jako, że pierwszy dzień wiosny związany jest z końcem zimy i przebudzaniem się przyrody do życia, miał on przez wieki ogromny wpływ na ludzi.

 

więcej »

 

 


    

17 marca 2011 roku zostały przeprowadzone w naszej szkole zawody sportowe szkół podstawowych w piłce nożnej chłopców oraz piłce ręcznej dziewcząt.
Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce , chłopcy IV.

 

 


     

14 marca 2011 roku przedstawicielka IPN Rzeszów – Justyna Muszańska  dokonała pogadanki w klasach V-VI na temat – Polski wrzesień 1939 rok,
oraz w klasie IV – Symbole narodowe Polski.

 


 

Wspólne śpiewanie  i muzykowanie łączy ludzi, a tegoroczny Dzień Myśli Braterskiej spędziliśmy „śpiewająco”. W dniu urodzin twórców skautingu – Roberta i Olave Baden- Powell tj.  22 lutego 20011 roku w Sanoku odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej.

Organizatorem festiwalu była Komenda  Hufca ZHP Ziemi Sanockiej
im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego.

Celem festiwalu było:

  • rozpowszechnienie piosenki harcerskie i turystycznej,

  • wyzwolenie inwencji twórczej uczestników,

  • wdrażanie do swobodnego prezentowania swoich umiejętności,

  • nawiązanie nowych przyjaźni,

  • integracja środowiska harcerskiego.

więcej »

 


 

Tradycją naszej szkoły stały się Walentynki. Z tej okazji został zorganizowany konkurs na najładniejszą walentynkę w klasach "0", I - III oraz IV - VI. Samorząd Uczniowski zajął się pocztą walentynkową, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. 14 lutego 2011 roku w dniu zakochanych rozdano walentynki oraz ogłoszono wynik konkursu. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy słodki poczęstunek. Wszystkie prace zostały umieszczone na wystawie szkolnej.

więcej »

 

 


 

9 stycznia 2011 roku w sali Domu Ludowego w Nowosielcach odbyło się spotkanie opłatkowe nauczycieli i uczniów zaangażowanych w Akcję Charytatywną dla powodzian.

W programie znalazły się;

- prezentacja dotychczasowego dorobku drużyn harcerskich z terenu Gminy Zarszyn

- występ Szkolnego koła Teatralnego z Gimnazjum w Długiem
 "Opowieść Wigilijna"

- uroczyste podziękowanie za włączenie się w akcję charytatywną; zbiórkę zabawek i artykułów szkolnych dla dzieci z terenów dotkniętych powodzią -Podleszany koło Mielca.

Na zakończenie wręczono dyplomy i podziękowania.

 

 

 


"Pływanie doskonałą formą aktywności!"

Pływanie na basenie jest taką formą sportu, którą poleca się właściwie wszystkim w każdym wieku. Basen odpręża, relaksuje, ujędrnia ciało i odchudza, ma też dobroczynny wpływ nie tylko na ciało ale i na umysł.

Systematyczne pływanie doskonale wpływa także na prawidłową postawę ciała oraz zapobiega skrzywieniom kręgosłupa. Hartuje i uodpornia nasz organizm na przeziębienia.

Dbając o prawidłowy rozwój dzieci nasza szkoła uczestniczyła w projekcie "Pływać każdy może - zajęcia sportowo - rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z Gminy Zarszyn". Projekt realizowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowo - Rekreacyjnych dla uczniów (MSiT) oraz Gminy Zarszyn.

Czas trwania projektu: od 01.03.2010r. do 30.11.2010r.

W projekcie brały udział uczniowie klas młodszych i starszych. Uczniowie wyjeżdżali pod opieką nauczyciela.

 

 


 

 

 

Nasza szkoła uczestniczyła w
V Wystawie Bożonarodzeniowe
j zorganizowanej przez Gminę Zarszyn i Koło Gospodyń Wiejskich w Nowosielcach
w dniach 12 i 13 grudnia 2010 roku.
Wystawa Bożonarodzeniowa organizowana jest w celu kultywowania pięknych polskich tradycji adwentowych i bożonarodzeniowych
Szkoła zaprezentowała szopki, dekoracje, ozdoby, stroiki związane ze świętami.

 

 

 


   

"Jedzie Święty Mikołaj,
białą brodą świeci!
Worek z prezentami ma dla wszystkich dzieci"...

Każde dziecko małe i duże niecierpliwie oczekiwało Mikołaja już od samego rana! A on nie zawiódł nikogo. I chłopcy i dziewczynki dostały od niego piękne prezenty. Uśmiech i wyjątkowa atmosfera zagościła w klasie VI kiedy to i do nich zawitał Mikołaj. Najstarsi uczniowie obiecali, że będą grzeczni i posłuszni przez cały rok

Mikołaju, prawda, że przyjedziesz do nas za rok?!

 

 


Klasa III naszej szkoły przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla klas I - III Szkół Podstawowych

 "5 porcji warzyw, owoców lub soku"

Inicjatorem tego projektu jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków, a honorowym patronem jest Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz większość wojewódzkich kuratorów oświaty. Partnerem merytorycznym został Instytut Żywności i Żywienia.

 

więcej »

 


  PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS

RATUJ DRZEWA - ZBIERAJ MAKULATURĘ

Oszczędzając tonę papieru ratujesz 17 drzew!!
Nie bądź temu obojętny

25 Gromada Zuchowa i 26 Drużyna Harcerska ogłasza
Wielką Zbiórkę Makulatury

w dniach od 23 do 30 listopada 2010 roku.

Zbierając makulaturę (gazety, czasopisma, zapisane zeszyty, kartki papieru itp.) chronimy lasy

Makulaturę związaną sznurkiem bądź w reklamówkach lub kartonach
w formacie A - 4 można znosić podpisaną (Imię, Nazwisko, klasa) pod schody
na dolnym korytarzu, gdzie będzie przeważana i odnotowana przez nauczyciela dyżurującego.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej zbiórce.

 

 


ŚWIĘTO DRZEWA

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ODRZECHOWEJ

Święta zwracają uwagę na to, o czym zazwyczaj się zapomina lub się nie mówi. Takim właśnie świętem jest międzynarodowy Dzień Drzewa, który obchodzony jest 12 października. Fascynacja pięknem ojczystej przyrody oraz sentyment do drzew, które otaczają nas na co dzień, stały się inspiracją do zorganizowania „Święta drzewa” w Szkole Podstawowej w Odrzechowej. Miało ono miejsce 12  października 2010 roku. Mając na uwadze wspaniałą współpracę z Nadleśnictwem Rymanów zaprosiłam specjalistę do spraw ochrony przyrody i edukacji przyrodniczo – leśnej panią Magdalenę Lorenc, która przeprowadziła wykład (pogadankę) oraz prezentację multimedialną pt.
„Drzewa, znaczenie, charakterystyka gatunków”,
dla klas IV – VI.

więcej »

 

 


 

Uczniowie klasy II realizują program "Klub Bezpiecznego Puchatka", który ma za zadanie pomóc w przekazaniu dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole i w domu. Program przygotowany jest przez firmę Maspex oraz markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i nauczycielami. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kurator Oświaty.

 


Dzień Papieski 2010

 „ Nie bójcie się dawać świadectwa, 
nie lękajcie się świętości,
starajcie się odważnie dążyć do pełnej miary człowieczeństwa,
wymagajcie od siebie,
choćby inni nawet od Was nie wymagali”.

/Jan Paweł II/

11 października 2010 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny i literacki. W konkursie wzięły udział dzieci klas O – VI i dzieci z Punktu Przedszkolnego. W konkursie plastycznym wzięło udział 52 dzieci, a w konkursie literackim – 9 dzieci.

więcej »

 

 


Dzień Papieski

"Jan Paweł II - odwaga świętości "

10 października 2010 roku w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela  w Odrzechowej  podczas modlitwy różańcowej dzieci i młodzież naszej szkoły przedstawiła montaż słowno – muzyczny poświęcony
Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. 
Przedstawiony program poruszył wiele serc naszych mieszkańców i otrzymał duże brawa.
Kilka  osób ze łzą w oku dziękowało dzieciom za wzruszający występ. Było nam bardzo miło, za tak  serdeczne przyjęcie. 

 


6 października 2010 roku w trosce o zdrowie jamy ustnej dzieci naszej szkoły rozpoczęły fluoryzację. Jest to prosta i skuteczna metoda zmniejszająca zapadalność na chorobę próchnicowa zębów. W naszej szkole podstawowej dzieci objęte są programem fluoryzacji pod okiem higienistki szkolnej. Dzieci w wyznaczonym dniu poszczególnych etapów fluoryzacji przyszły do szkoły z własną szczoteczką do zębów.

więcej »


© Szkoła Podstawowa w Odrzechowej/Witrynę prowadzi od 2007 roku Iwona Barna