Rok szkolny 2011/2012

W piętek zakończył się rok szkolny. W naszej szkole uroczystość  ta była okazją do pożegnania szóstoklasistów oraz podsumowania całego roku szkolnego 2001/2012. Dyrektor z dumą mówił o wysokim wyniku sprawdzianu klasy szóstej, o świetnej średniej ocen, o licznych sukcesach dydaktycznych, sportowych i artystycznych uczniów.

"Bieszczady" - wycieczka
20 czerwca 2012 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili urocze zakątki Bieszczad. Wyruszyli z Odrzechowej o godzinie 700 w kierunku Soliny, gdzie spacerowali po największej w Polsce zaporze wodnej. W Myczkowcach zwiedzali atrakcje ośrodka Caritas - mini ZOO, mini cerkiewki, Ogród Biblijny. Podziwiali piękne krajobrazy podczas przejazdu Bieszczadzką Kolejką Leśną przez Baligród, Cisną do Przysłupia.



"Mały Matematyk"
6 czerwca 2012 roku uczniowie klasy II Emilia Kinstler i Dawid Szczepek uczestniczyli w II Gminnym Konkursie Matematycznym pod patronatem Wójta Gminy Zarszyn.
Podczas konkursu w 
matematycznych rozgrywkach wzięło udział 12 uczniów, którzy pochwalili sie umiejętnością logicznego myślenia oraz sprawnego rachowania. Uczniowie rozwiązywali test (zadania zamknięte i otwarte), który był dostosowany do poziomu klasy II i obejmowal materiał z zakresu treści matematycznych.


Dzień Dziecka - 1 czerwiec 2012 rok
Dzień Dziecka obchodzony jest od roku 1952 w dniu 1 czerwca. Tego dnia wszyscy w naszej szkole robili tylko to, co przyjemne! Pogoda w całej Polsce niestety nie sprzyjała zabawom na zewnątrz, jednak nie zepsuła tego dnia. Zamiast lekcji, zorganizowano rozgrywki międzyklasowe na sali gimnastycznej  dla starszych uczniów zaś dla młodszych na korytarzu szkolnym. Świetnie bawiliśmy się podczas konkursów, zabaw i rozgrywek.
W drugiej części dnia odbyło się spotkanie ze strażakami z OSP Odrzechowa

„BAJKOWA KRAINA POGRANICZA” 
27 maja 2012 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili  „Bajkowa Krainę Pogranicza”, która   zachwyciła wszystkich  pomysłowością, kolorystyką, unikatowością oraz sposobem wykonania. Bajkowe domki i postacie dzięki fantazji ich twórców urzekły dzieci niepowtarzalnym charakterem i sprawiły, że w ich otoczeniu można się było poczuć jak w świecie bajek, baśni i legend. Uczniowie podczas pobytu przeżyli wspaniałą przygodę i mieli ciekawą zabawę oraz dużo radości.

Konkurs Pięknego Czytania
30 maja 2012 roku po raz drugi w Szkole Podstawowej w Jaćmierzu odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Uczniowie klas I – VI zmierzyli się w pięknym, płynnym
i wyrazistym  czytaniu baśni

Hansa Christiana Andersena. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: klasy I – III i IV – VI. W konkursie uczestniczyło 6 szkół z Gminy Zarszyn. Z naszej szkoły udział wzięły: Martyna Bajger z klasy III i Kamila Bajger z klasy VI. Obie uczennice zajęły IV miejsca. W nagrodę wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody: dyplomy, słowniki, długopisy.

Festiwal Origami w Sanoku
W dniach 25 – 27 maja 2012 roku w Sanoku odbył się VI Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży „Wędrówki po Krainie Origami”. Organizatorem przedsięwzięcia było Samorządowe Przedszkole nr 3 w Sanoku. Patronat Honorowy nad imprezą objęli Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie oraz Burmistrz Miasta Sanoka.
W konkursie, na który wpłynęło 451 prac, wzięli udział również  uczniowie naszej szkoły. Aleksandra Pontus za swoją piękną  pracę "Pająki" otrzymała wyróżnienie.

"Muzyczne Wędrówki"
30 maja 2012 roku trzydziestu uczniów naszej szkoły wyjechało do Filharmonii Rzeszowskiej im. Artura Malowskiego na ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK - Muzyczne Wędrówki po Europie. Był to wyjątkowy koncert  w wykonaniu orkiestry Filharmonii pod batutą Bohdana Jarmołowicza. Zaśpiewał  Jacek Kotlarski, na saksofonie uczniowie usłyszeli Jerzego Michała Karwowskiego. Całość poprowadziła Monika Szela. Widowisko muzyczno - baletowe było wspaniałe, uczniowie  byli zachwyceni.

"Mistrz Komputera" - Gminny Konkurs Informatyczny
30 maja 2012 roku  nasi uczniowie z klasy VI wzięli udział w Gminnym Konkursie Informatycznym pod patronatem Wójta Gminy Zarszyn, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Zarszynie. konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap to część teoretyczna składajaca sie z testu jednokrotnego wyboru z zakresu podstaw obsługi komputera i znajomości terminów informatycznych, praca indywidualna. Drugi etap to zadania praktyczne na komputerze w grupach 2 osobowych. Biorąca udział w tym konkursie uczennica Aleksandra Cupryk zdobyła trzecie miejsce i otrzymała nagrodę. Natomiast Miłosz Kocoń otrzymał dyplom za udział w konkursie.  Gratulujemy!

„Potyczki Matematyczne” IX Gminny Konkurs dla uczniów klas III - VI
 W dniu 17 maja 2012 roku
w naszej szkole odbył się
IX Gminny Konkurs „Potyczki Matematyczne”. W konkursie wzięło udział siedem reprezentacji ze szkół podstawowych z ternu Gminy Zarszyn. Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 17 zadań.  Rywalizacja przebiegała w czterech kategoriach wiekowych.

więcej »


Przedszkolaki z biało-czerwoną

,,…Sześciolatek kraj swój zna, wiedzę o ojczyźnie ma.”

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest najmłodszym polskim świętem państwowym. Obchodzi się je od kilku lat i coraz powszechniej widać flagi powiewające na urzędach i domach prywatnych, które świadczą o odważnym manifestowaniu przynależności narodowej.Dzień Flagi uroczyście obchodzony jest doskonałą okazją do poznawania historii Polski i symboli narodowych, co doskonale kształtuje tożsamość narodową najmłodszych obywateli.

W piątek 27 kwietnia 2012 roku nasza szkoła tonęła w ojczystych barwach. Wszędzie powiewały biało czerwone flagi i chorągiewki, wykonane przez dzieci z oddziału zerowego i punktu  przedszolnego, z którymi po części oficjalnej dzieci przemaszerowały w kolorowym korowodzie ulicami Odrzechowej. Każde z dzieci miało ze sobą flagę którą samodzielnie wykonało wcześniej na zajęciach.


Obchody Konstytucji 3 Maja

 W piątek 27 kwietnia 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie w galowych strojach odśpiewali najpierw hymn państwowy, a następnie szóstoklasiści zaprezentowali program artystyczny. Jeden z uczniów wcielił się w rolę  króla Stanisława Augusta Poniatowskiego a  całość przedstawienia przeplatana była recytacją oraz pieśniami patriotycznymi.  Panował uroczysty i podniosły nastrój.  Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja miała na celu uświadomienie uczniom, jak ważna jest znajomość historii Polski. Niewiedza uniemożliwia budowanie przyszłości oraz kształtowania świadomości narodowej i kulturowej. Uroczystość ta miała zmienić nastawienie uczniów do poznawania historii, pokazać im, iż to, co wydarzyło się ponad dwa wieki temu jest tak naprawdę częścią każdego z nas.

Sprawdzian szóstoklasistów
3 kwietnia 2012 roku punktualnie o godzinie 900 uczniowie klasy szóstej rozpoczęli sprawdzian, który oceni ich umiejętności. Sprawdzian ten jest sprawdzianem powszechnym i obowiązkowym, oznacza to, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie. Napisanie sprawdzianu szóstoklasisty jest w tej chwili koniecznym warunkiem ukończenia szkoły. Sprawdzian, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym ma ocenić, w jakim stopniu uczeń opanował czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce.


IV PARAFIALNY KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w konkursie „Najpiękniejsza palma wielkanocna” organizowanym przez Parafialny  Oddział Akcji Katolickiej z Ks. Marianem Bądalem. Każda klasa wraz z wychowawcami wykonała palmy i w czasie procesji w Niedzielę Palmową
1 kwietnia 2012 roku o godz. 1000 wszyscy wierni mieli okazję podziwiania kunsztu i pomysłowości młodych twórców. Wszystkie palmy prezentowały się wspaniale. Uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę za ich wykonanie upominki i słodycze.

Palma wielkanocna jest tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej z którą wiąże się zwyczaj święcenia palm znany w Polsce od średniowiecza. Zwyczaj ten kultywowany jest w Kościele, na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, która w symbolice kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Obok wierzby używano gałązek malin i porzeczek. Ścinano je w Środę Popielcową i przechowywano w naczyniu z wodą, aby puściły pąki na Niedzielę Palmową. W Wielką Sobotę palmy są palone, a popiół z nich jest używany w następnym roku, kiedy w Środę Popielcową ksiądz posypuje wiernym głowy popiołem.


W świecie iluzji 

29 marca 2012 roku odwiedził naszą szkołę iluzjonista. Na spotkanie z nim chętnie przybyli uczniowie z klas I-VI. Występ iluzjonisty wprowadził do szkoły nutkę magii i zaskoczenia. Każdy uczestnik spotkania „zachodził w głowę” jak mogło dojść do takich „cudów” na jego oczach. W spektaklu jako asystenci uczestniczyli wybrani  uczniowie, podpatrując zmagania mistrza: sprawdzali rekwizyty, wybierali karty. Pokazom towarzyszył śmiech i gromkie brawa Występ iluzjonisty był niepowtarzalnym wydarzeniem, które na pewno pozostanie przez długi czas w pamięci każdego widza. A może mag znał trik, który pomnożyłby piątki i szóstki w dzienniku? Nikt nie zapytał. Pewnie każdy uczeń przewidział odpowiedź!


„Witaj wiosno”

Ruszamy gromadą, wesołym pochodem,
Niesiemy Marzannę nad błękitną wodę.
Radują się drzewa, weselą się domy,
Niesiemy Marzannę chochola ze słomy.
Wrzucimy do wody niedobrą boginię.
Niech prędko do morza zła zima odpłynie.

21 marca, jak nakazuje kalendarz astronomiczny, powitaliśmy WIOSNĘ!!! Tego dnia dzień zrównał się z nocą, która od tej chwili będzie coraz krótsza. Ten, kto jest znakomitym obserwatorem, wiosnę ujrzy , usłyszy i poczuje. Wiosna to przecież słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru.


Zima w szkole   
Chociaż śniegiem prószy w oczy
ciepłe kapcie...to nie dla nas!
My biegniemy kule toczyć-
ulepimy z nich bałwana!

Zabawy na śniegu są doskonałą formą spędzania czasu i kiedy zrobiło się biało starsi uczniowie postanowili ulepić przed szkołą kilka bałwanów. Była to dla nich świetna zabawa pobudzająca ich wyobraźnię i budująca zdolności manualne.


Konkurs poezji i piosenki "Poliglota" - 23.02.2012
23 lutego nasza szkoła wzięła udział w VI edycji "Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej Poliglota" w Rymanowie pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z trzech powiatów: krosnieńskiego, sanockiego i brzozowskiego. Pierwsze miejsce w kategorii wiersz zdobyła uczennica naszej szkoły - Aleksandra Cupryk.
Ocenie jury podlegały następujące kryteria: dobór repertuaru, znajomość tekstu, ogólny wyraz artystyczny, interpretacja, poprawność językowa oraz dykcja. wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom, dlatego cieszy nas, że to Ola okazała się być najlepsza! gratulujemy Oli i życzymy wielu sukcesów!


Poczta walentynkowa – 14.02.2012

Z okazji zbliżających się walentynek Samorząd Szkolny wraz z opiekunem uruchomił pocztę walentynkową. Chociaż św. Walenty jest patronem zakochanych, to w naszej szkole zakres jego działalności został rozszerzony. Dzieci pisały nie tylko do osób, które im się podobają, czy do których czują sympatię, ale również do osób, które lubią lub po prostu chcą im powiedzieć coś miłego lub przekazać życzenia. Kartki zbierano do sporej skrzynki, którą wcześniej uczniowie sami przygotowali.
14 lutego kartki trafiły do adresatów. Liściki wywołały wiele pozytywnych emocji i były okazją do świetnej zabawy.


Kulig na feriach – 1.02.2012

Wspaniałych i niezapomnianych wrażeń dostarczył wszystkim uczniom naszej szkoły zorganizowany 1 lutego 2012 roku kulig.
W przepięknej, choć mroźnej, scenerii zaprzężone w konie sanie i saneczki mknęły po białych  drogach naszej miejscowości. Radość, zadowolenie i zachwyt zimowym krajobrazem można było dostrzec na twarzach wszystkich uczestników trzech zaprzęgów. Trochę zmarznięte, ale bardzo zadowolone dzieci ze smakiem zjadały upieczoną kiełbasę i popijały, jakże smaczną gorącą herbatę. Mamy nadzieję, że zabawa była wspaniała, i dla ducha i dla ciała.


Dzień babci i dziadka – 20.01.2012 
Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, zdarzają się jednak  takie,  kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w harmonogram imprez szkolnych.
20 stycznia 2012 roku ta wspaniała uroczystość odbyła się na Sali gimnastycznej. Na wstępie Pan dyrektor przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami, złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W pięknie udekorowanej sali dzieci  przygotowały program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym świętem. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także śmieszne inscenizacje teatralne w wykonaniu swoich wnuków.
W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Na zakończenie zabrał głos sołtys wsi Pan Józef Kocoń składając życzenia zebranym gosciom.
Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Całość uświetniły własnoręcznie wykonane upominki oraz wspaniałe słodkości przygotowane przez rodziców.

Zabawa karnawałowa  19.01.2012

19 stycznia 2012 roku odbyła się coroczna zabawa karnawałowa w Szkole Podstawowej w Odrzechowej. Od godziny 1400 do godziny 1600 na Sali gimnastycznej  bawiły się zaproszone dzieci z naszej miejscowości, uczniowie klas 0 - III oraz z Pastwisk.  Bal karnawałowy to wspaniała okazja do przeprowadzenia konkursu strojów, wybrania króla i królowej.  Przygotowując przebrania dzieci wykazały się dużą pomysłowością. Rodzice mieli nie lada zadanie, aby z wykonaniem nadążyć za wyobraźnią swoich pociech. Efekt był imponujący. Przy pomocy masek, peruk, makijaży i kolorowych ubrań uczniowie przeobrazili się w najróżniejsze postacie.  Funkcję jurorów w tym współzawodnictwie objęli rodzice, którzy wyróżnili czternaście najciekawszych strojów. Rodzice przygotowali dla dzieci drobne upominki, które zostały rozdane dzieciom podczas przerwy.Dzieci tańczyły, brały udział w różnych zabawach i konkurencjach. Śmiechu przy tym było, co nie miara,  a dziecięcej radości... tego już nie sposób zliczyć.


„Razem zawsze jest łatwiej, razem piękne rzeczy są piękniejsze, a te ciężkie... lżejsze”

Zostaliśmy partnerami w akcji „Rozkręcamy zakrętki dla Marcina!” prowadzonej przez Fundacje "Poza horyzonty". Zbieraliśmy zakrętki po napojach, wodzie, sokach, kosmetykach, lekarstwach, w dowolnych kolorach i rozmiarach, aby w ten sposób pomóc  sfinansować zakup protez dla podopiecznych tej fundacji.


Uczniowie naszej szkoły Miłosz Kocoń oraz Paweł Drozd wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego Lilianna Hutą byli koordynatorami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Miała ona miejsce 8 stycznia 2012 roku. Po otrzymaniu identyfikatorów i puszek z głównego sztabu w Sanoku rozpoczęliśmy akcję.
Dzięki naszej inicjatywie łącznie zebraliśmy
874 złotych i 87 groszy.
Za wszelkie datki dziękujemy i zapraszamy za rok!

„Do Betlejem nie jest daleko” 

te słowa były mottem wigilijnego spotkania  dzieci, młodzieży, nauczycieli
i rodziców w dniu 22 grudnia 2011 roku. Wystrój sali gimnastycznej,  występ klasy III i IV, kolędy śpiewane przez  chórek szkolny, prezenty pod choinką, biały opłatek i najpiękniejsze życzenia wypowiadane przez każdego  wprowadziły nas wszystkich w cudowną  atmosferę  Świąt Bożego Narodzenia. Klasa III i IV z wychowawczyniami w ten świąteczny czas życzą wszystkim:

Aby w tę Betlejemska Noc, w Noc szczęśliwego rozwiązania,
wszystko się rozplątało
 – węzły, konflikty, powikłania.
Oby się wszystkie trudne sprawy – porozkręcały jak supełki,
 własne ambicje i urazy – zaczęły śmieszyć jak kukiełki.
Oby Anioł podarł każdy szkolny i osobisty dramat,
 a Boże Dziecię obdarzało pełnią swoich łask,
spełniało najskrytsze pragnienia serca
 i błogosławiło każdy trud pracy
 i troskę serca włożoną w kształtowanie umysłów naszych milusińskich
ich  postaw i charakterów.
Wszystkim kochanym dzieciom życzymy wielu radosnych chwil
w przezwyciężaniu twórczej młodości i samych sukcesów w zdobywaniu życiowej mądrości.

Wesołych Świąt!


 

7 listopada 2011 roku przed uczniami szkoły wystąpiła Grupa Artystyczna "Rekonstrukto", przeprowadzając żywą lekcję historii pt. "Życie i kultura w średniowieczu" . Zaprezentowano  przegląd rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia, zapierające dech w piersiach pojedynki, pasowanie na rycerza, próbę siły – próba ciężkiego miecza, prawo w średniowieczu – zakuwanie w dyby. Przeżycia doznane podczas występu na długi czas pozostaną w pamięci każdego ucznia.


  

27 października 2011 roku
 "Święto Biblioteki Szkolnej"

Z tej okazji grupa dzieci z klasy III przygotowała inscenizację pt. "Bajkowy teatrzyk", promując w ten sposób naszą szkolną bibliotekę. Bohaterowie różnych bajek - BRZYDKIE KACZĄTKO, WRÓŻKA, BABA JAGA, KRASNAL, KRÓLEWNA ŚNIEŻKA oraz RYBAK i jego ŻONA, w poplątanych wątkach, w sposób pełen humoru przypomnieli oglądającym, że w szkolnej bibliotece na półkach czekają na wypożyczenie książki.

 

 


  

Oto pierwszaki – dawne maluchy,
Jeden w drugiego to same zuchy.
Pięknie głoskują, nawet rachują,
Egzaminu na ucznia dzielnie oczekują.

14 października dzieci z klasy I stanęły się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Odrzechowej. Czekały na to niecierpliwie od kilku tygodni. Poznawali swoją szkołę, swoje prawa ale też i obowiązki. Wspólnie z wychowawczynią Barbarą Drozd przygotowywali również całą uroczystość. Tego dnia zdali swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, nauczycielami i rodzicami.

więcej »


  

29 września 20011 roku naszą szkołę odwiedził ratownik medyczny - Kamil Janowski. Przedstawił on zasady resuscytacji krążeniowo - oddechowej, algorytm postępowania w sytuacji, gdy osoba jest nieprzytomna, oddycha (ma zachowane funkcje życiowe), zastosowanie pozycji "bocznej" oraz sytuacji, gdy osoba nie oddycha. Uczniowie spróbowali swoich sił wykonując sztuczny masaż serca oraz sztuczną wentylację.

  


Dyrekcja Szkoły  informuje,
że w roku szkolnym 2011/2012
dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych są:

  • 31.10.2011 r. ( poniedziałek),

  • 3.04.2012 r. ( wtorek) - sprawdzian klasy VI

  • 30.04.2011 r. ( poniedziałek )

  • 2.05.2012 r. ( środa),

  • 4.05.2012r. ( piątek),

  • 8.06.2012 r. ( piątek),

Dla uczniów, którym rodzice w tych dniach nie mogą zapewnić opieki będą organizowane zajęcia wychowawczo-opiekuńcze. Uczniowie  zgłaszają potrzebę korzystania z tych zajęć u wychowawcy na tydzień przed każdym z wyżej wymienionych dni.

 


   

"Bądźcie zawsze wierni wielkiemu dziedzictwu harcerstwa,

Dzielcie się swoją radością i entuzjazmem z waszymi rówieśnikami, bądźcie świadkami pozytywnego stosunku do życia, który bierze się z umiłowania przyrody i dzieł stworzenia, a zwłaszcza z wewnętrznej  czystości i szlachetności intencji.Wasze świadectwo potrzebne jest dzisiejszemu światu.”

bł. Jan Paweł II

24 września 2011 roku harcerze Hufca ZHP Ziemi Sanockiej  spotkali się na jubileuszowym  zlocie  100- lecia  Sanockiego Harcerstwa.

więcej »

 

 


   Jesień to okres zbiorów, radosny czas gromadzenia plonów ludzkiej pracy. Wreszcie można skosztować dojrzałych w letnim słońcu owoców. Trwają wykopki ziemniaków i sianie ozimego żyta.  Pomału żółkną i opadają liście drzew. Jeszcze przygrzewa ciepłe słońce wrześniowe, w powietrzu czuć tchnienie letnich miesięcy. Pojawia się niepowtarzalne babie lato - wysnuwane przez pająki długie białe nitki przemieszczają się w nagrzanym powietrzu. W końcu jednak dni stają się coraz krótsze, chłodniejsze i dżdżyste, a kiedy spadną ostatnie liście z drzew, zaczyna się stan zimowego uśpienia. Jesieni towarzyszy nastój melancholii i wyciszenia, uczucie tęsknoty i żalu. Jesień to przytłumione światło, dojrzałe winogrona i kosze owoców. To również zapach rozpalonych ognisk i pieczonych ziemniaków. A my trzecioklasiści 23 września cieszyliśmy się, że przyszła ta piękna, kolorowa  pora roku. Byliśmy na wycieczce w lesie, słuchaliśmy odgłosów zwierząt, cieszyliśmy się słoneczną pogodą,  spacerowaliśmy po Beskiej Górze i podziwialiśmy  złotą polską jesień.

 


15 września 2011 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez Pana policjanta, który poruszył wiele zagadnień dotyczących naszego bezpieczeństwa, zarówno w drodze do szkoły, jak i na jej terenie. Przypomniał zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, mówił, czym jest przemoc w szkole i jak sobie z nią radzić, jak zachować się w przypadku zagubienia się w obcym miejscu i co robić, gdy zaczepia nas ktoś nieznajomy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pana policjanta, a potem zadawały pytania dotyczące jego odpowiedzialnej pracy.  Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od lat i przynoszą bardzo dobre efekty. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w pogadance, zadając wiele pytań. Wykazały się znajomością numerów alarmowych.

 


 

I znów zabrzmiał pierwszy dzwonek

1 września swoje karty otworzył nowy rok szkolny – 2011/2012.

Na uroczystość inauguracji przybyli nauczyciele, uczniowie klasy pierwszej i oddziału zerowego wraz z rodzicami, , cała szkolna społeczność. Uroczystość rozpoczęto w sali gimnastycznej odśpiewaniem hymnu państwowego.

Pan dyrektor Dariusz Ochęduszko serdecznie wszystkich powitał, życzył owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym. I choć przecież wszyscy uczniowie są bardzo ważni i najważniejsi, to te najcieplejsze słowa skierował do najmłodszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi szkoły. Po uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami.

Skończyły się wakacje, ten odpoczynek był bardzo wszystkim potrzebny. Zabrzmiał pierwszy dzwonek, który wezwał uczniów oraz ich nauczycieli do pracy. Aby przynosiła ona dobre „owoce”, musi być systematyczna i mądra. Najserdeczniejsze życzenia wytrwałości, chęci, cierpliwości i samozaparcia dla wszystkich!

© Szkoła Podstawowa w Odrzechowej/Witrynę prowadzi od 2007 roku Iwona Barna